מוגש כשירות לציבור ללא תשלום

תחפושות הן משחק לכל השנה. גם כשמשתעממים ממנו, אפשר להוציא את ארגז התחפושות כשבאים חברים, והוא מתחדש.  כדאי שיהיה באזור ראי “לכל הגוף”. 

חודש לפני פורים כדאי לרכוש ממגוון האביזרים לתחפושות שיש בחנויות.  פאות, מסיכות, שיניים, משקפיים, שרביטים, חרבות, כתרים, מדבקות של עגילים וכוכבי זהב וכסף, כתר פיה.  עם החרבות והשרביטים יש להיזהר, שלא יפגעו בעיניים.  צבעי איפור באיכות טובה (רצוי מארה”ב), יש לנסות את הצבעים על הפנים לפני שקונים, וכן לברר מה מסיר אותם – מים או חלב פנים. עדיף אם אפשר להסיר במים. למרות הבטחות המוכר, ייתכן שהאיפור יישאר על הפנים גם לאחר האמבטיה.  יש לצפות לכך מראש ולא לגרום לילד כאב ע”י שפשוף (מה יגידו השכנים והמורה), שיוריד מהכיף של החוויה. כדאי לרכוש במיוחד עיפרון איפור, ולבדוק אם יש גם צורך במחדד מיוחד. את העיפרון יש להשאיר אצל המבוגר, מסוכן שילד ינסה לצייר לעצמו איליינר. האיפור ייראה טוב יותר אם תוחמים קודם את האזור בקו שחור.  צבעי פסטל של קרנד’אש הם צבעי האיפור הטובים והמדויקים ביותר, אבל כנראה שכבר אי אפשר להשיגם בארץ.  אני לא מתכוונת לעפרונות הקרנד’אש הצבעוניים שאפשר לצייר איתם על נייר ולעבור במכחול, לקבלת אפקט של צבע מים.  

לפני פורים יש בחנויות יש ספרים עם הדרכה כיצד לאפר את הילדים לחיות, נסיכות וכו’.  יש תחפושות שונות, וכדאי ללכת גם לפי רצון הילד, הפנטזיה שלו לגבי מה שהוא רוצה להיות, ואם אפשר –  גם אם הוא רוצה ללבוש שמלה ורודה.    יום לאחר פורים – המחירים של כל האביזרים והתחפושות צונחים באופן משמעותי!  זה הזמן למלא את ארגז התחפושות במחירי מציאה.  לאחר כמה ימים כבר אין סחורה כזאת בחנויות.  ייתכן שדברים מסוימים יהיו חסרים לאחר שעבר החג, ולכן כדאי לרכוש ציוד בסיסי עוד קודם.  אפשר להתחפש לצורך משחק או הצגה, גם בצורה מאוד פשוטה וסמלית.  לוקחים יריעת בד בצבע אדום או שחור, מבד כותנה או סאטן.  תופרים למעלה ומשחילים סרט גומי – ומכינים גלימות של מלך או מלכת הלילה (בתוספת כוכבים).  כתר, שפם בעזרת עיפרון איפור – או מודבק (איך איראה כשאהיה גדול? או סבא?). 
צללית תכלת, מעט צבע אדום על הלחיים, איליינר. 
פאה של איך-הייתי-נראית-אם-הייתי-בלונדינית.  שפם אופייני, מכנסיים גדולים מדי, חגורה או כתפיות, ומגבעת – והרי צ’אפלין.  פאה של תלתלים שחורים, איפור לבן עם נקודה בלחי, וגבות שחורות ועבות – ואפשר כבר לשיר את “עכשיו מעונן”. 

אפשר גם להתחפש כמעט מכלום.  נייר אלומיניום שמשתמשים בו לאפיה – אפשר למעוך מסביב לגוף וליצור נעליים ובגדים של אסטרונאוט או רובוט.  נייר קרפ הוא צבעוני וזול מאוד.  אם חותכים ממנו רצועות ומפתלים אותן לפתילים דקים – אפשר להשתמש בפתילים לחיבור יריעות הקרפ, וליצור חצאית, או בגדים אחרים.